كدخبر: ۱۷۸۰
تاريخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
منابع دولت برای تکمیل بیمارستان های دردست ساخت کافی نیست
ابوشهرنیوز:معاون درمان وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت: هم اکنون 43هزار تخت بیمارستانی در کشور در دست ساخت است که منابع دولت برای تکمیل این شمار تخت کافی نیست.
دکتر حسین محمد آقا جانی شامگاه شنبه در بازدیدی از بیمارستان نیمه تمام بندردیر دراستان بوشهردرگفت وگو با ایرنا افزود: اگر این روند تخصیص منابع داشته باشیم نزدیک 20سال طول می کشد تا این تعداد تخت های بیمارستانی به بهره برداری برسد.

وی یادآورشد: سیاست دولت تدبیرو امید تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام است که با رایزنی با مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات اعتباری بیمارستان های در دست ساخت اقدام خواهد شد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: اکنون منابع دولت محدود است و آن هایی که این پروژه ها را حساب نشده شروع کرده اند باید فکر تکمیل آن راالآن می کردند.

وی یادآورشد: دولت با درنظرگرفتن اولویت بیمارستان هایی که دارای پیشرفت بالای 80درصد هستند دردستورکار قرارداده تا آن ها به اتمام برسند.

وی درپاسخ خبرنگارایرنا مبنی برروند کند بیمارستان دیر ونبود پزشکان متخصص دراین شهرگفت: تکلیف بیمارستان دیر مشخص است واین بیمارستان از منابع شرکت ملی نفت تامین اعتبارشده و درحال ساخت است که امیدوارم بزودی به بهره برداری برسد.

آقاجانی افزود: چون شهرستان دیر با کمترین فاصله به بیمارستان کنگان همجوارست ودراین بیمارستان امکانات درمانی کافی وجود دارد باید فکری شود تا مردم این شهرستان به این امکانات دسترسی داشته باشند .

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهارداشت: توزیع نیروهای متخصص با اولویت مناطق محروم در دستورکار این وزارتخانه است .

بندردیربا 52هزارنفردر 180 کیلومتری جنوب استان بوشهرواقع شده است.
Bookmark and Share
نام:
ايميل:
* نظر: