كدخبر: ۱۹۰۴
تاريخ انتشار: ۳۰ دي ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
ایران به کنفرانس «ژنو ۲» دعوت شد
ابوشهرنیوز:دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد از ایران برای شرکت در کنفرانس ژنو دو برای حل بحران سوریه دعوت کرده و ایران در این کنفرانس شرکت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد از ایران برای شرکت در کنفرانس ژنو 2 برای حل بحران سوریه دعوت کرده و ایران در این کنفرانس شرکت خواهد کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که در روزهای گذشته چندین بار با وزیر امور خارجه ایران صحبت کرده و ایران اعلامیه ژنو ١ را به عنوان اساس کنفرانس ژنو 2 پذیرفته و متعهد شده «نقشی مثبت و سازنده» در سوریه ایفا کند.

بان کی مون تصریح کرد که ایران در میان 10 کشوری است که به تازگی به فهرست دعوت شدگان به این کنفرانس اضافه شده است. به جز ایران برای بحرین، استرالیا، بلژیک، مکزیک، هلند، لوگزامبورگ، یونان، جمهوری کره و نیز واتیکان دعوتنامه فرستاده شده تا در کنفرانس ژنو 2 شرکت کنند. پیشتر 30 کشور دیگر دعوت به این کنفرانس را پذیرفته بودند.

اجلاس وزرای خارجه در «مونترو» سوئیس پیش از مذاکرات روز جمعه میان هیأت دولتی سوریه و گروه‌های مخالف «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در مقر سازمان ملل متحد در ژنو برگزار می‌شود.

Bookmark and Share
نام:
ايميل:
* نظر: