كدخبر: ۲۳۰۴
تاريخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
آخرین وضعیت تعطیلی روز پنج شنبه ادارات بوشهر
با دستور استاندار خوزستان در اوایل مهرماه مبنی بر بازگشایی ادارات موج انتقادات گسترده کارمندان و سایت های خبری روانه استانداری شد تا استاندار خوزستان پس از سه روز دستور خود را پس بگیرد و با ابلاغ جدید به ادارات از آنها بخواهد که مانند تابستان پنج شنبه ها مجدد تعطیل باشند .
به نقل از سوک ، در حالی که بعضی از سایت های خبری استان بوشهر در حال القاء فشارهای دولت به مدیریت ارشد استان برای پایان تعطیلی روزهای پنج شنبه هستند پیگیری های این سایت خبری موضوعی غیر از این را نشان می دهد .

بر اساس این گزارش ، دولت یازدهم نیز مانند دولت دهم با یکسری اهداف اختیارات خاصی مانند تعطیلی روزهای پنج شنبه ادارات به تعدادی از استان ها ارائه کرد که در روزهای پایانی تابستان امسال بخشی از استانداران اقدام به لغو مصوبه قبلی خود و لزوم بازگشایی مجدد ادارات در روزهای پنج شنبه دادند .

یکی از شاخص ترین برخورد با بازگشایی ادارات در روز پنج شنبه در خوزستان اتفاق افتاد  که با دستور استاندار این استان در اوایل مهرماه مبنی بر بازگشایی ادارات موج انتقادات گسترده کارمندان و سایت های خبری روانه استانداری شد تا استاندار خوزستان پس از سه روز دستور خود را پس بگیرد و با ابلاغ جدید به ادارات از آنها بخواهد که مانند تابستان پنج شنبه ها مجدد تعطیل باشند .

این در شرایطی است که کار کارشناسی تعطیلی روز پنج شنبه ها در دولت قبل با در نظر گرفتن فواید آن باعث گردید که میزان بهره وری کارکنان ادارات نسبت به زمانی که ادارات در روز پنج شنبه پذیرای مراجعین بودند بیشتر شود .

در استان بوشهر که در پنج سال گذشته تجربه تعطیلی روزهای پنج شنبه ادارات را پشت سر می گذارد نیز کارمندان دولت و مراجعین به دستگاه های اجرایی در کنار مدیریت شهری از تعطیلی روزهای پنج شنبه استقبال کرده و آن را گامی مثبت در راستای مدیریت موثر هزینه ، افزایش بهره وری و کاهش ترافیک شهری می دانند .

 در این فضا دولت یازدهم با ارزیابی فوائد تعطیلی روزهای پنج شنبه در تعدادی از استان ها ، هفت استان دیگرکشور از جمله قم و ایلام را برای تعطیلی روز پنج شنبه مهیا و آماده کرده است.

حال به نظر می رسد که عده ای بدنبال این هستند تا این گونه به افکار عمومی استان القاء کنند که اگر از آبان ماه روز های پنج شنبه به عنوان روز کاری ادارات توسط استانداری اعلام شود استاندار مجبور به پذیرش خواسته مرکز نشینان و به نوعی بی توجهی به کارمندان بوده است در حالی که با توجه به اختیارات دولت و در نظر گرفتن مصلحت استان این دکتر سالاری است که می تواند تصمیم بگیرد که روزهای پنج شنبه ، ادارات در چه وضعیتی از لحاظ پذیرش ارباب رجوع باشند.

اگر دکتر نوبخت نیز اصرار بر 44 ساعت کار کارمندان در هفته مطابق با قانون دارد این شرایط تقریبا با وضعیت فعلی استان بوشهر هماهنگ است . در حالی که کارمندان روزانه از ساعت 6:45 لغایت 15:30 دقیقه بر سر کار خود حاضر می شوند عملا در پنج روز فعال کاری 43 ساعت و 45 دقیقه در ادارات حاضر هستند که چندان منافاتی با قانون ندارد .

به یاد داشته باشیم که رسانه ها می توانند با بررسی محاسن و معایب تعطیلی روز پنج شنبه به مدیریت ارشد استان جهت اتخاذ تصمیم مناسب کمک کنند نه این که با ایجاد یک شرایط نامناسب از استاندار بخواهند که بر خلاف افکار عمومی نسبت به بازگشایی ادارات در روز پنج شنبه اقدام کند.
Bookmark and Share
نام:
ايميل:
* نظر: