كدخبر: ۲۳۱۵
تاريخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کشف 1009 سکه صفویه در داراب+تصاویر
با هوشیاری دستگاه های امنیتی و انتظامی و همکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی استان و دادستان محترم زرین دشت در بازرسی از منزل این فرد، تعداد 572 سکه نقره، 422 سکه شمشی (معروف به لاری) و 15 سکه طلا کشف و ضبط شد.
ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی با همکاری دادستان زرین دشت، دستگاه های امنیتی و انتظامی در یک عملیات موفقیت آمیز موفق به کشف تعداد 1009 عدد سکه تاریخی و ضبط اموال تاریخی شدند.

علیرضا پرویزی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان داراب گفت: این سکه های تاریخی در حین خاکبرداری با لودر از یک مزرعه در داراب وارد یکی از کامیون های حمل خاک می شود که راننده پس از اطلاع از این موضوع سکه ها را به منزل خود واقع در شهرستان زرین دشت منتقل می کند.

وی افزود: با هوشیاری دستگاه های امنیتی و انتظامی و همکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی استان و دادستان محترم زرین دشت در بازرسی از منزل این فرد، تعداد 572 سکه نقره، 422 سکه شمشی (معروف به لاری) و 15 سکه طلا  کشف و ضبط شد.

پرویزی گفت: بر اساس نظریه کارشناس محترم سازمان که با حضور در دفتر دادستانی نسبت به کارشناسی اقدام کردند، سکه ها مربوط به دوره "صفویه" می باشد که اصالت آن به تایید کارشناس محترم رسیده است.

وی افزود: سکه های کشف شده پس از طی مراحل قانونی به سازمان میراث فرهنگی تحویل خواهد شد.
Bookmark and Share
نام:
ايميل:
* نظر: