كدخبر: ۲۳۱۹
تاريخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
دستگیری چند جاسوس در استان بوشهر
وزیر اطلاعات گفت: در استان بوشهر با هوشیاری نیروهای اطلاعاتی تحرکات سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه رصد و عناصری که می‌خواستند برای بیگانگان کار تجسسی را انجام دهند شناسایی و به دست عدالت سپرده شدند.
 به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی ظهر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه امروز زمان نبرد سرویس‌های اطلاعاتی است و دوران جنگ ارتش‌ها به اتمام رسیده است، گفت: کشورهای استکباری در هر کشوری از آدم‌ها و نیروهای همان جا علیه منافع و امنیت ملی آنجا استفاده می‌کنند که این امر در کشورهای عراق، سوریه و افغانستان نیز انجام شده است.
 
وی با بیان اینکه امروز نقش دستگاه‌های اطلاعاتی بسیار تعیین کننده است، گفت: استان بوشهر نیز به دلیل همجواری با برخی کشورهایی که مطامع امنیتی و اطلاعاتی نسبت به این خطه از میهن اسلامی دارند از حساسیت بالایی برخوردار است.
 
 وزیر اطلاعات افزود: امروز دوران نبرد سرویس‌های اطلاعاتی است و سرویس‌ها با هم برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود تعامل دارند.
 
علوی با اشاره به اینکه سیستم قانونی بدون رهبری صالح و شایسته ناقص است، افزود: امنیتی که خداوند برقرار می‌کند هدفمند و یک وسیله و ابزاری برای تحقق فرهنگ صحیح الهی ، عبودیت و بندگی است.
 
وزیر اطلاعات گفت: وقتی یک امنیت برای حاکمیت فرهنگ عبودیت است باید یک تلاش امنیتی فرهنگ محور باشد.
 
وی افزود: تشکیلات امنیتی جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند مانند دیگر سرویس‌های اطلاعاتی دیگر کشورها عمل کند چرا که ماموریت‌های این وزارتخانه در چارچوب شرع، قانون و اخلاق نمود پیدا می‌کند.
 
علوی تصریح کرد: امنیتی که برای فرهنگ بندگی، اجرای احکام اسلامی و حاکم شدن ارزش‌های دینی در جامعه است نمی‌تواند از راهکارغیراسلامی باشد برهمین اساس وزارت اطلاعات ماموریت‌های خود را بر محور شرع، اخلاق و قانون قرار داده است.
 
وزیر اطلاعات با بیان اینکه امنیت حق مردم مسلمان است، گفت: خداوند متعال در صدر ایجاد کنندگان امنیت در جامعه است و امنیت یک نعمت خدادادی بستر ساز رشد و تعالی فرهنگ و اقتصاد در سرزمین‌هاست.
 
علوی لازمه تحقق شعار سال مقام معظم رهبری را در پرتو امنیت دانست و افزود: رسالت حکومت اسلامی برقراری امنیت است همانطور که خداوند برای بندگانش امنیت ایجاد کرده است.
 
وی با گرامیداشت سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات گفت: ثمره 30 سال تجربه عملکرد اطلاعاتی این وزارتخانه ایجاد آرامش در جامعه است طوری که هیچ کس در کشور احساس ناامنی نمی‌کند، طلبه در حوزه ، استاد در  دانشگاه، فعال اقتصادی در عرصه اقتصاد و فعال فرهنگی با آرامش و امنیت فعالیت خود را انجام می‌دهند.
 
وزیر اطلاعات یادآورشد: این وزارتخانه در تعامل با سایر نیروهای مسلح، دستگاه‌های قضایی و اجرایی در تحقق استقرار امنیت پایدار، بالنده و پویا که خود زمینه ساز شکوفایی سایر زمینه هاست عملکردی موفق دارد.
 
وی بیان کرد: این وزارتخانه تلاش می‌کند فضای مناسبی را برای سرمایه گذاران، افزایش تولید ملی، ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار و برقراری امنیت در همه ابعاد فراهم کند.
 
علوی با قدردانی از تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان بوشهر گفت: در استان بوشهر با هوشیاری این عزیزان تحرکات سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه رصد، و عناصری که می‌خواستند برای بیگانگان کار تجسسی را انجام دهند شناسایی و به دست عدالت سپرده شده است.
 
وزیر اطلاعات با بیان اینکه استان بوشهر در همه ابعاد نقش تعیین کننده‌ای در کشور دارد، افزود: این استان به عنوان قطب اقتصادی، صنعتی، نظامی، تجاری و هسته‌ای کشور است که جایگاه خاصی به آن در عرصه ملی داده است.
 
وی با تسلیت درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: تمام زندگانی این عالم ربانی، اسلامی، اخلاقی و تجلی عملی به احکام و معارف اسلامی بود.
 
علوی با قدردانی از تلاش‌های مدیرکل سابق اطلاعات استان بوشهر و با بیان اینکه نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه هر دستگاهی است، گفت: وزارت اطلاعات برای مسئولیت مدیریتی خود در استان‌ها به سبب برخورداری از نیروهای توانمند و مسلط به امور، برای تامین مدیران رده‌های عالی و میانی از نیروهای مومن، متخصص، متعهد و ولایت مدار خود استفاده می‌کند.
 
در این آیین از تلاش‌های چهار ساله مدیرکل اطلاعات استان بوشهر تجلیل و مدیر کل جدید به اعضای شورای اداری این استان معرفی شد.
فارس
Bookmark and Share
نام:
ايميل:
* نظر: