كدخبر: ۲۳۲۲
تاريخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
جمیری در نطق میان‌ دستو
تسریع در حل معظلات محلات جنوبی شهر بوشهر/ غیرمنطقی ترین کار دولت
عبدالکریم جمیری اظهار داشت: با وجود اعتبار مصوب سال 92 همچنان مردم دو روستای هلیله و بندرگاه در جوار نیروگاه اتمی بوشهر در سختی به سر می برند و کمترین قدمی که موجب امیدواری آنها باشد برداشته نشده است.

به گزارش سوک ، عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در صحن علنی اظهار داشت: عزت امروز امت اسلام نتیجه تأسی از مردم شهیدپرور ایران اسلامی است که خود تربیت یافتگان مکتب حسین‌ هستند و حاملان پیام عاشورا که هیهات من‌الذله آنها خواب راحت را از استکبار جهانی گرفته است.

دولتمردان وظیفه دارند پرهیز از تنظیم زاویه دید با غرب و غربگرایان را سرلوحه کار خود قرار دهند

وی اضافه کرد: بر همین مبناست که همگان به ویژه دولتمردان وظیفه دارند تأکید بر ترویج فرهنگ دینی و پرهیز از تنظیم زاویه دید با غرب و غربگرایان را سرلوحه کار خود قرار دهند و بدانند که چه حس و روحیه انقلابی و عاشورایی در گرو به‌کارگیری مدیرانی است که فرهنگ عاشورایی با خون و پوست آنها آمیخته باشد و این مهم جز با گزینش دقیق مدیران صاحب صلاحیت و پرهیز از سیاست‌زدگی ممکن نخواهد بود.

رئیس جمهور باید به قول خود مبنی بر اینکه ستادهای تبلیغاتی در تصمیمات دخالت نخواهند داشت عمل کند

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم خاطرنشان کرد: در همین راستا رئیس جمهور باید به قول خود مبنی بر اینکه ستادهای تبلیغاتی در تصمیمات دخالت نخواهند داشت عمل کند زیرا صداقت در گفتار و رفتار ضروری‌ترین امر برای متولیان امور به ویژه معتمدان و منتخبان مردم است.

جمیری تصریح کرد: مهمترین موضوع بعد از ترویج فرهنگ دینی توجه به معیشت مردم و کنترل تورم، خروج از رکود با تأکید بر اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال با استفاده از فرصت‌های مادی و معنوی است و تنها راه برای برون رفت از مشکلات ثبات قدم در اجرای فرامین الهی به عنوان مشخصه حکومت دینی و پرهیز از مدیریت سلیقه‌ای در دوره‌های مختلف ریاست جمهوری است که با تبعیت محض از ولی صالح الهی که امروز در وجود شریف امام خامنه‌ای متجلی است ممکن خواهد بود.

وی ادامه داد: حضور آمریکای جنایتکار در منطقه به بهانه برخورد با داعش برای تکمیل مأموریت ناتمام آنان و تحکیم مواضع استکبار و پذیرش اوامرشان از جمله حکم اعدام عالم مجاهد آیت‌الله شیخ نمر است که مصداق بارز تسلیم ذلیلانه در برابر استکبار و تقابل با اسلام و عزت مسلمین است و عواقب خطرناکی برای ذلت‌پذیران خواهد داشت.

ارتباط دادن بورسیه‌ها به استیضاح وزیر علوم بیانگر نادیده گرفتن حق نظارتی مجلس است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اظهارنظر رئیس‌جمهور به ارتباط دادن چند باره استیضاح وزیر علوم با موضوع بورسیه‌ها نشان از عدم پذیرش حق نظارت مجلس و تداعی‌کننده ایجاد فشار به مجلس در فضای عمومی جهت جلوگیری از انجام وظایف قانونی به انفعال مجلس است. البته نمایندگان ملت این پیام را دریافتند و بر انجام تکالیف خود اصرار بیشتری خواهند ورزید و از حق مردم عزیز دفاع خواهند کرد.

انتقاد از سخنان وزیر امور خارجه کشور

جمیری اضافه کرد: ای کاش وزیر امور خارجه به جای سخن اینچنین که عدم نتیجه در مذاکرات می‌تواند به بازگشت تندروها به حکومت بینجامد که در تداعی‌کننده همگامی با رقبای خارجی در برابر برادران داخلی است اینگونه می‌گفت که قدرت امروز نظام اسلامی در عرصه فعالیت‌های هسته‌ای که موجب مجبور شدن جهان غرب به حل مشکل خود در قالب مذاکره است نتیجه ایستادگی و تلاش اصولگرایان بر مواضع به حق مردم یعنی داشتن قدرت هسته‌ای است.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

با وجود اعتبار مصوب، مردم  هلیله و بندرگاه در سختی به سر می برند

وی بیان داشت: با وجود اعتبار مصوب سال 92 همچنان مردم دو روستای هلیله و بندرگاه در جوار نیروگاه اتمی بوشهر در سختی به سر می برند و کمترین قدمی که موجب امیدواری آنها باشد برداشته نشده است.

غیرمنطقی ترین کار دولت منع ارتقاء شهر چغادک به بخش است

وی در خصوص بخش شدن چغادک گفت: غیرمنطقی ترین کار دولت منع ارتقاء شهر چغادک به بخش، به بهانه غیرقابل توجیه لایحه جدید تقسیمات کشوری است که لاینحل ماندن مشکلات عدیده اش بویژه مشکل زیست محیطی ناشی از فقد مدیریت است.

کاش خانم ابتکار در کنار حمایت های جدی از حیوانات، از مردم مظلوم بوشهر حمایت می کرد

جمیری اضافه کرد: ای کاش خانم دکتر ابتکار در کنار حمایت های جدی از حیوانات، از مردم مظلوم، متدین و فهیم این شهر حمایت می کرد و گزارشی از وضعیت تاسف بار محیط زندگی آنان تهیه، و به دولت ارائه می نمود.

تسریع در حل معظلات محلات جنوبی شهر بوشهر

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم همچنین بر تسریع در حل معظلات محلات جنوبی شهر بوشهر با اصلاح طرح تفصیلی، صدور پروانه ساخت و ساز و ارائه خدمت آب و برق و تلفن با همکاری سازمان انرژی اتمی، شهرداری، راه و شهرسازی تاکید کرد.

سند مالکیت مردم خارگ خواست عمومی و به حق مردم است

وی در خصوص سند مالکیت مردم جزیره خارگ گفت: سند مالکیت مردم خارگ وسیله مناسب حمل و نقل برون شهری، تقویت شبکه برق و ارائه خدمت درمانی بهتر با همکاری علوم پزشکی و تامین اجتماعی خواست عمومی و به حق مردم است.

تسریع در تکمیل پروژه های عمرانی مورد تعهد وزارت نفت از تقاضای بحق مردم از وزیر نفت است

جمیری استفاده از نیروهای متخصص و متعهد بومی در حوزه مدیریت نفت و گاز، همچنین تسریع در تکمیل پروژه های عمرانی مورد تعهد وزارت نفت را از تقاضای بحق مردم از وزیر نفت دانست.

تسریع در تکمیل و تجهیز بیمارستان های دیلم و گناوه

وی ضمن تقدیر از تلاش های وزیر بهداشت و درمان، خواستار تسریع در تکمیل و تجهیز بیمارستان های دیلم و گناوه و ارتقاء کیفی سطح کیفی درمان استان مورد تقاضاست.

جاده گناوه- دیلم به جاده مرگ تبدیل شده است

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در خصوص دوبانده شدن جاده گناوه- دیلم و خطرات آن خطاب به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: جاده گناوه- دیلم به جاده مرگ تبدیل شده است.

وی همچنین بر اصلاح جاده ساحلی شیف- گناوه، تعریض جاده دویره به چاهکوتاه، احداث جاده آنتنی روستای کره بند، توجه جدی به تکمیل طرح های هادی روستاهای دو شهرستان گناوه و دیلم و رفع مشکلات جدی برخی از پروژه های مسکن مهر تاکید کرد.

تسریع در مطالعه طرح فاضلاب شهرهای چغادک و عالیشهر خواست عمومی است

جمیری خطاب به وزیر نیرو پیرامون تکمیل پروژه فاضلاب بوشهر، گناوه و دیلم، گفت: تسریع در مطالعه طرح فاضلاب شهرهای چغادک و عالیشهر و ترمیم شبکه انتقال و توزیع آب روستایی شهرهای حوزه انتخابیه، خواست عمومی است که به آن توجه جدی شود.

جمیری خطاب به وزیر ورزش و جوانان: جوانان شهر فراموش شده اند

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در ادامه سخنان خود خطاب به وزیر ورزش و جوانان بر تکمیل پروژه های ورزشی به ویژه استادیوم 15هزار نفری بوشهر، حمایت مالی از هیأت های ورزشی و برنامه ریزی برای حضور شاداب جوانان که ظاهراً فراموش شده اند، تاکید کرد.

توجه جدی به حمایت از سرمایه گذاران به جای حذف نیروهای متدین و توانمند

جمیری در ادامه گفت: توجه جدی استاندار به حمایت از سرمایه گذاران عرصه کشاورزی و شیلات، صنایع تکمیلی نفت وگاز، و تکمیل پروژه های عمرانی با عنایت و تخصیص اعتبارات به جای حذف نیروهای متدین و توانمند، مورد تذکر به وزیر کشور است.

وی در پایان به همگامی و جدیت قوای سه گانه در مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی و تلاش در ترویج فرهنگ دینی را به عنوان یک تکلیف الهی توصیه کرد.

 

Bookmark and Share
نام:
ايميل:
* نظر: