كدخبر: ۲۳۲۴
تاريخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
استاد حوزه‌علمیه قم: منکر فقط بدحجابی نیست
استاد دروس خارج حوزه علمیه قم گفت: نهی از منکر تنها تذکر در خصوص بدحجابی و بی حجابی در جامعه نیست، بلکه سیئات اخلاقی و زشتی های مسوولان و مردم نیز هست.
به نقل از ایرنا، آیت الله «میرسیدمحمد یثربی» روز سه شنبه در جمع عزاداران حسینی در مسجد جامع حبیب بن موسی (ع) کاشان، افزود: امر به معروف و نهی از منکر یکی از پیام های مهم عاشورا برای مردم و مسوولان است.

وی اظهار کرد: آیا این منکر نبود که در طول هشت سال دولت قبل با بیت المال مردم بازی شد و سرمایه های شخصی و فردی مردم به کمتر از یک سوم کاهش یافت.

رییس حوزه علمیه مرحوم آیت الله یثربی کاشان با بیان اینکه توسعه و پیشرفت جامعه ما در گرو این گونه مسائل است، اظهار داشت: جهان با ابزارهای پیشرفته ارتباطی، کوچکترین حرکات ما را زیر نظر گرفته و رصد می کنند.

وی تبیین و توجه به بخشی از دین را خلاف دانست و خاطرنشان کرد: دین اسلام مجموعه کاملی است و باید به همه آنها پرداخت.

آیت الله یثربی تصریح کرد: امروز اگر ما تروریست های تکفیری داعش و النصره را ملامت و سرزنش می کنیم به علت آن است که دین اسلام را وارونه تبلیغ و تبیین می کنند.

وی تاکید کرد: ما نمی توانیم دین را به گونه ای دیگر و براساس تمایلات نفسانی و آرای شخصی خود و دور از خاندان عصمت و طهارت (ع) برای مردم تبیین کنیم، بلکه دین اسلام را باید همانگونه که حضرت محمد مصطفی (ص) و ائمه اطهار (ع) فرموده اند، برای مردم بیان کنیم.
Bookmark and Share
نام:
ايميل:
* نظر: