كدخبر: ۲۳۲۸
تاريخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
دستگاه ها در انتخاب پیمانکاران پروژه های عمرانی با حساسیت عمل کنند
معاون امورعمرانی استانداری بوشهر گفت: دستگاه ها در اجرای پروژه های عمرانی، پیمانکاران باتجربه و سابقه خوب انتخاب کنند و دراین زمینه حساسیت داشته باشند
معاون امورعمرانی استانداری بوشهر گفت: دستگاه ها در اجرای پروژه های عمرانی، پیمانکاران باتجربه و سابقه خوب انتخاب کنند و دراین زمینه حساسیت داشته باشند.


به گزارش «خلیج فارس»؛ شاهپور رستمی روز دوشنبه در شورای فنی استان بوشهر افزود: استفاده از پیمانکارانی که از رتبه خوبی برخوردار نیستند باعث پایین آمدن کیفیت پروژه ها شده و دستگاه ها را با مشکلات زیادی روبرو می کنند.

وی اضافه کرد: دستگاه های اجرایی استان برای انتخاب پیمانکاران و مشاوران پروژه از طریق سامانه ساجا اقدام کنند و پیمانکاران انتخاب شده به منظور بررسی سوابق و تایید به دفتر فنی استانداری بوشهر معرفی شوند.

رستمی با اشاره به هزینه های بالای استفاده از بتن در پروژه ها یادآورشد: باتوجه به نبود بتن مناسب در اجرای پروژه ها و نبود کیفیت در ساخت و سازهای شهری و غیرشهری طرح و برنامه مناسبی به منظور ارتقا کیفیت آن در این استان در دست اجراست.

وی اضافه کرد: به منظور رعایت شاخص های کیفی در کنار سرعت بخشی به پروژه ها، از این پس همه پروژه های در دست احداث در استان در جلسه شورای برنامه ریزی استان مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

رستمی افزود: همچنین تیم های نظارتی شورای فنی استان متناسب با اعتبارات اختصاص داده شده در شهرستان ها مستقر خواهند شد و هر 15 روز گزارش لازم به شورای برنامه ریزی و استاندار بوشهر ارسال می شود.

رستمی اظهار کرد: امسال اعتبارات مناسبی در بخش ارزش افزوده و آلایندگی ها به شهرستان های استان اختصاص داده خواهد شد و امیدواریم شاهد پروژه های زیرساختی باکیفیتی در استان باشیم.

معاون استاندار گفت: امسال با پیگیری های استاندار بوشهر اعتبارات مناسبی نسبت به سال های گذشته تخصیص یافته که روند توزیع آن ها نیز بسیار مطلوب است و با وجود اعتبارات مناسب ابلاغ شده به استان، از دستگاه های اجرایی انتظار داریم برای ارتقا کیفیت هرچه بهتر پروژه های عمرانی و توسعه زیرساخت ها در سطح استان بوشهر تلاش بیشتری کنند.

وی تصریح کرد: شورای فنی و دستگاه های اجرایی استان بوشهر در راستای تحرک بیشتر و کیفیت بهتر پروژه های زیرساختی استان و سرعت کار بالای آنها همت کند.

رستمی گفت: دستگاهی که مبادله موافقت نامه های امانی را امضا می کنند خود آنان موظف به نظارت و پیگیری، اجرایی کردن پروژه و پاسخگویی های لازم در این زمینه هستند.
منبع: ایرنا
Bookmark and Share
نام:
ايميل:
* نظر: