كدخبر: ۲۳۴۳
تاريخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
درمانگاهی که پس از افتتاح تعطیل شد!
ابوشهرنیوز: انگار قرار نیست سبک و سیاق دولت قبل برای افتتاح پروژه های ناقص به پایان برسد، طوری که تازه ترین نمونه این دست رفتارها در جنوب استان رخ داده است.

ابوشهرنیوز: انگار قرار نیست سبک و سیاق دولت قبل برای افتتاح پروژه های ناقص به پایان برسد، طوری که تازه ترین نمونه این دست رفتارها در جنوب استان رخ داده است.

به گزارش «ابوشهرنیوز»؛ در حالی که دو ماه از افتتاح درمانگاه هلال احمر دیر می گذرد، اما عملا این مجموعه به بهره برداری نرسیده و تعطیل است.

ساختمان این درمانگاه توسط غلامرضا فخرایی از خیران بندر دیر اهدا شده، با این انگیزه که تنها شهرستان بدون بیمارستان استان دست کم از نظر مجموعه درمانگاهی به وضعیت بهتری برسد.

برهمین اساس، اوایل اردیبهشت ماه با حضور معاون درمان جمعیت هلال احمر کشور و مسئولان محلی، نخستین درمانگاه هلال احمر استان بوشهر افتتاح شد، اما با گذشت دو ماه خبری از فعالیت آن نیست.

رییس جمعیت هلال احمر استان بوشهر در زمان افتتاح این پروژه گفته بود: «این درمانگاه در یک طبقه و دارای هشت اتاق معاینه و خدمات درمانی تخصصی می باشد که بخش های دندانپزشکی، اکو، سونوگرافی، آزمایشگاه و نوار قلب از جمله دستگاه های درنظرگرفته شده در آن است.»

این افتتاح نمایشی اخیرا صدای فرماندار دیر را هم درآورده تا وی در جلسه شورای اداری شهرستان با اشاره به گذشت دو ماه از افتتاح چنین درمانگاهی که فعالیت ندارد، خواستار پاسخگویی مسئولان هلال احمر استان شود. حمزه اعتماد این را هم اضافه کرد که اگر مسئولان این جمعیت قادر به رفع مشکل نیستند، از مردم دیر عذرخواهی کنند.

می خواستیم از هلال احمر امتیاز بگیریم

مدیرکل جمعیت هلال احمر استان درباره افتتاح ناقص این درمانگاه می گوید: تجهیزات مورد نیاز برای درمانگاه تامین شد، ولی پزشک آن باید توسط دانشگاه علوم پزشکی تامین می شد.

عبدالکریم شعبان زاده در پاسخ به سوال خبرنگار «ابوشهرنیوز» مبنی بر اینکه چه اصراری برای افتتاح این درمانگاه با وجود عدم پزشک وجود داشته؟ در اظهارنظری گفت: نیت بدی نداشته ایم، بلکه با افتتاح این درمانگاه می خواستیم کمک و امتیازاتی از هلال احمر برای همین پروژه دریافت کنیم که طولانی شد.

وی ادامه داد: درباره نیروی انسانی و پزشک درمانگاه نیز پیگیری های زیادی با دانشگاه علوم پزشکی داشته ایم و نهایتا به ما قول داده شده ظرف همین هفته مشکل برطرف و درمانگاه فعال شود.

راه حل موقت برای فعال شدن درمانگاه دیر

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر هم می گوید که نقشی در افتتاح این پروژه ناقص نداشته، اما برای حل موقت آن در حال پیگیری است.

علیرضا رییسی در گفتگو با «ابوشهرنیوز» اظهار داشت: براساس تعریف وزارت بهداشت، جذب پزشک متخصص تنها برای بیمارستان ها امکان پذیر است، اما چون مجموعه مورد بحث درمانگاه می باشد، برای تامین نیروی آن با محدودیت هایی مواجه می باشیم.

رییسی افزود: برای حل دائمی این مشکل باید تا مهر و آبان صبر کنیم تا نیروهای طرحی جدید برای اعزام به نقاط استان در اختیارمان قرار بگیرد و بخشی از آن به درمانگاه هلال احمر اختصاص دهیم، با این حال برای رفع موقت این مشکل، قرار شده پزشکانی که در درمانگاه دیر مستقرند به درمانگاه هلال احمر نقل مکان کنند.

به گفته وی، از فرصت به وجود آمده تا بهره برداری بیمارستان در دست ساخت دیر جهت آمادگی پزشکان و سپس انتقال به بیمارستان شهرستان استفاده خواهد شد.

آقایان مسئول! عذرخواهی از مردم جای دوری نمی رود

این گزارش می افزاید: شتاب زدگی مسئولان هلال احمر برای افتتاح نخستین درمانگاه شان در استان و سپس تعطیل شدن آن بازخوردهای منفی در شهرستان دیر به دنبال داشته و راه حلی هم که اکنون توسط دانشگاه علوم پزشکی پیش پای آنها گذاشته شده، موقت است.

طوری که عملا با افتتاح این پروژه، ظرفیت جدیدی به مجموعه درمانی شهرستان اضافه نشده، چرا که پزشکان از درمانگاه قدیمی به درمانگاه افتتاح مورد بحث نقل مکان خواهند کرد!

به هرحال بنای دولت تدبیر و امید افتتاح نمایشی پروژه ها نیست، از این رو ضروریست مدیرانی که دست به چنین اقداماتی می زنند، از مردم عذرخواهی کنند، چرا که نخستین محصول این اقدام آنها، پذیرش اشتباه است و باعث می شود تا احتمال تکرار چنین رفتارهایی کم شود.

افزون بر آن، از مدیریت ارشد استان هم توقع می رود به مدیرانی که اقدام به افتتاح نمایشی پروژه ها می کنند تذکر دهد تا رفتاری که در دولت قبل بارها و بارها تکرار شد و افکار عمومی را رنجاند، در این دولت شایع نشود.

Bookmark and Share
نام:
ايميل:
* نظر: